Çağrı Merkezi / (0352) 333 44 44

Bize Yazın / info@koraxvip.com

En Tatlı İşletim Sistemi

Anasayfa / Blog / En Tatlı İşletim Sistemi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Google, güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra daha hızlı başlatma süreleri için işletim sisteminin genel hızında iyileştirmeler de yaptı.

Geliştiricilerin anında çalışabilen uygulamalar oluşturmasına izin vermek için tasarlanan Anlık Uygulamalar artık varsayılan olarak etkin. Mevcut Android emojileri, ikonik Android emoji lekelerini yok etmek üzere yeniden tasarlandı. Patlayan kafa, vampir, zombi, kirpi, zürafa ve daha fazla emoji tanıtıldı.

Oreo'da kullanıcılara daha hızlı kullanıcı adı ve şifre girişi sağlamak için giriş bilgilerini hatırlayan yeni bir otomatik doldurma özelliği de var. Görüntü içinde görüntü desteği, kullanıcıların video içeriğini diğer uygulamaları kullanırken izlemesini sağlıyor. Bir uygulama simgesine uzun süre dokunulduğunda, alınan bir son bildirim ve uygulama widget'ları gibi bilgiler görüntüleniyor. Tıpkı iOS 3D Touch özelliği gibi. Hangi uygulamaların yeni içeriğe sahip olduğunu daha kolay görmek için iOS benzeri bildirim dot'ları özelliği var.

Oreo'nun yenilikleri

2017 Mart ayında ilk geliştirici önizleme sürümü yayınlanan Android 8.0 Oreo'nun final sürümü geliştiricilere açıldı. Yeni Oreo ilk olarak Pixel ve Neksus cihazlarında güncellenecek. Diğer Android telefonların güncelleme alması ise 2018'i bulacak.

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü bir tatlıyla isimlendirme geleneğinden vazgeçmedi. Android 4.4 Kitkat, Android 6.0 Marshmallow ve Android 7.0 Nougat'ın ardından Android 8.0 da ismini popüler bisküvi markası Oreo'dan aldı.

Android işletim sisteminin yeni sürümü Oreo yüzünü gösterdi. Oreo, sık kullanılan uygulamalarda iki kat performanstan gelişmiş pil yönetimine, görüntü içinde görüntü ve bildirim iyileştirmelerinden yeni emojilere düzinelerce yeni özellik içeriyor.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...