Çağrı Merkezi / (0352) 333 44 44

Bize Yazın / info@koraxvip.com

Kameralar Kontakt Lenslerle Göze Giriyor

Anasayfa / Blog / Kameralar Kontakt Lenslerle Göze Giriyor
Sevdiklerinizle Paylaşın

Japon teknoloji devi Sony, kontakt lenslere adapte edilen kameraların patentini almak için harekete geçti. Sony'nin konseptini geliştirdiği sistemde kullanıcı, kontakt lensine yerleştirilen kamerayı göz hareketleriyle kontrol edebiliyor. Göze giren kameralar sadece fotoğraf değil, video çekimleri de yapabiliyor.

Sony'nin uzun zamandır sır gibi sakladığı ve kontakt lensler sayesinde göze yerleştirilen kameraların teknik özellikleri patent başvurusuyla ortaya çıktı. Göze tıpkı kontakt lens gibi takılabilecek kameralar, kullanıcının göz hareketleriyle kontrol edilecek. Kameranın açılıp kapanması, odaklaması, video veya fotoğraf seçimi gibi kontrollerin tamamı gözlerle yapılacak.

Kullanıcının baktığı noktaya odaklanacak olan kameralar, tıpkı dijital kameralar gibi uzaklara zum yapabilecek ve kablosuz bağlantı sayesinde çekilen fotoğraf ve video görüntülerini akıllı cihazlara aktarabilecek.

Sony henüz kontakt lens kameraların çıkış tarihi ve detaylı teknik özellikleri konusunda bir açıklama yapmadı, ancak Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un da aynı konuda çalışmalar yaptığı biliniyor. Samsung da 2015'in son aylarında akıllı telefonlarla bağlantılı çalışabilecek akıllı lensler için patent başvuru yapmıştı.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...